czwartek, 25 września 2014

Powrót do przeszłości

Projekt "W sercu małej ojczyzny" otwiera wrota wiedzy.
Czwartkowa lekcja wychowawcza miała nieco inny program. Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spotkaniu z panem Michałem Szwackim, studentem profesora Henryka Jurkiewicza, jednego z uczestników tajnego nauczania w czasie II wojny światowej w Glichowie. Pan Michał opowiadał chętnie uczestnikom, jak zapamiętał swojego profesora. Z zaangażowaniem mówił zgromadzonym dzieciom i nauczycielom, że wykłady prof. Jurkiewicza były bardzo ciekawe i pan profesor zawsze z wielką pasją wykładał swój przedmiot. Dla swoich studentów znajdował zawsze czas, także po wykładach, pomagał im i wspierał.
Jutro natomiast gościć w szkole będzie siostra pana profesora, pani Maria Statkowska. Uczniowie pod opieką nauczycieli będą nie tylko słuchać opowieści o życiu Henryka Jurkiewicza, ale także aktywnie zadawać pytania. W ten sposób rozpoczynają porządkowanie historii swojej małej ojczyzny.


2 komentarze:

  1. Klaudia i Agnieszka26 września 2014 14:03

    Pan Michał opowiadał nam o pochodzeniu swojej rodziny oraz o profesorze Jurkiewiczu. Podobało nam się jak mówił , że zawsze z chęcią i ciekawością chodził na wykłady profesora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pan Michał to swoiste odkrycie, które zawdzięczamy p. Ani Jasek :)
    Świetnie, że tak szybko udało sie go do szkoły zaprosić i zaplanowane lekcje historii znalazły wspaniałe wprowadzenie do tematu. Historia niejedno ma imię i twarz - o tym przekonamy się pewnie podczas kolejnych spotkań, warsztatów i zgrupowan zadaniowych.

    OdpowiedzUsuń