wtorek, 14 października 2014

Warsztaty dziennikarskie

Dzień obfitujący w wydarzenia zakończył się podziękowaniami i brawami dla prowadzących. Bartosz Cwynar oraz Jarosław Chęć, dziennikarze z telewizji powiatowej iTV Myślenice, dzielili się z uczestnikami doświadczeniami i umiejętnościami. Opowiadali o swojej drodze do dziennikarstwa, o pracy z ludźmi i o tym, jak ważne jest rozwijanie się w tym zawodzie. W drugiej części uczniowie dowiedzieli się, jak montować nagrany materiał - przykładem były zarejestrowane kamerą fragmenty z dzisiejszych uroczystości. Panowie dawali instrukcje, jak trzymać kamerę, jak mikrofon, gdzie powinien patrzyć dziennikarz i wiele wiele innych cennych porad, które młodzi pasjonaci spróbują już wkrótce przetestetować.
Rozstaliśmy się czując niedosyt, a jednocześnie posiadając ogrom pozytywnych doświadczeń, które z pewnością zaowocują nowymi inicjatywami uczniów, zafascynowanych spotkaniem.

Przebieg dnia od rana do zakończenia dzisiejszego programu z projektem "W sercu małej ojczyzny" rejestrowały cyfrowo: Agnieszka, Klaudia, Sandra i Natalia.
Ciężar kamery znają już Maciek i Maciek :)
Z mikrofonem za pan brat są natomiast Zosia, Dawid i Natalia.
Działo się? Czekamy na Wasze komentarze :)

6 komentarzy:

 1. Witajcie!
  Wygląda na to, że po oficjalnych obchodach wczorajszego dnia z entuzjazmem uczestniczyliście w warsztatach dziennikarskich :)) I o to właśnie chodzi! Mam nadzieję, że realizując projekt "W sercu małej ojczyzny" lepiej poznacie historię Glichowa i nabierzecie nowych umiejętności. Gratuluję Wam wczorajszej wzorowej postawy (dla mnie wszyscy zasłużyliście na 6 z zachowania)! Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja się podpisuję oburącz pod wnioskiem w sprawie oceny z zachowania.
  A historię poznajemy wspólnie rzecz jasna krok po kroku dalej :) Wystawa w sali obok pracowni jest znakomitym źródłem informacji, wartym poznania w warunkach bardziej zacisznych. Ciągle 'w realizacji' jest wyjście terenówki na kilka rozmów, przybliżających Glichów 1939-45.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzień dobry! Warsztaty były fajne, ale też ciekawe. Myślę, że wszystkim też się podobało. najciekawszym momentem było pokazywanie sprzętów dziennikarskich. bardzo bym chciała, żeby było więcej taki spotkań.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Emilko! Dziękuję za Twój 'głos' i opinię! Jest bardzo cenna. Oczywiście weźmiemy ją pod uwagę przy okazji planowania zajęć na następne tygodnie :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Hejka to znowu ja! 14 paździrnika przygotawaliśmy akademię. Przyszli uczniowie bierący udział w TN (Tajnym Nauczaniu). Opowiadali o nauczycielach i lekczjach. Mówili różne ciekawe rzecz, które działy się wtedy. Występ się podobał widowni, a niekturzy się wzruszyli. Pani powiedziała ,że mówiliśmy za cicho i za szybko, ale my byliśmy z siebie dumni. Po akademi mieliśmy spotkanie, a raczej warsztaty dziennikarski. Bardzo mi się podobało jak dziennikarze opowadali o swojej pracy i pokazywali sprzęt, któr jak mówili kosztował aż 75000 zł! To było super <3. Chcę więcej takich zajęć nie tylko dla tego ,że mijają nam lekcja ,ale też dla tego ,że możemy się wiele dwiedzieć!!! ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agnieszko! Bardzo pięknie dziękuję za dłuuuugaśny komentarz. Treściwy i zawiera mnóstwo informacji.
   Nad formą i ortografią jeszcze popracujemy - wszak po to m.in. ten projekt i każdy inny realizujemy. Mamy się rozwijać i być coraz lepsi, prawda?
   Do miłego i proszę o więcej Waszych wypowiedzi o tym, co wspólnie robimy. Wtedy wiemy lepiej, jak trafić do waszych serduszek i głów :)
   Pozdrawiam!
   PS. Wkrótce zobaczymy film, będą i Wasze występy! To prawda, bardzo się staraliście, a to był dzień pełen wrażeń. Jest to na pewno powód do dumy. Ja także jestem z Was bardzo dumna! Zerknij też w górę, na pierwszy komentarz, p. Uli - jesteśmy tego samego zdania. Tak trzymać :)

   Usuń